Kres wielkich prac remontowych w Poznaniu

Poznań, znany ze swoich rozległych prac remontowych i budowlanych, jest na progu zakończenia znaczących projektów. Prace te charakteryzowały się długim czasem trwania, powodowały spore zmiany i generowały utrudnienia dla mieszkańców. Większość z nich ma zostać ukończona jesienią bieżącego roku. Wydaje się, że dni koparek, zamkniętych ulic i wykopów dobiegają końca. Miasto jest w trakcie finalizowania ważnych remontów i przebudowy wielu dróg, równocześnie prowadząc działania na różnych płaszczyznach.

Tym samym nadchodzi koniec ery wielkich remontów w Poznaniu. Ciekawym pytaniem pozostaje: jak długo jeszcze potrwają te prace?

Sporo kluczowych projektów jest już na ukończeniu. Budowa centrum przesiadkowego oraz przejazdów podziemnych pod torami kolejowymi na obszarze Plewisk oraz remont ulicy Głogowskiej są już de facto zakończone. Równocześnie trwają jeszcze prace w samym sercu Poznania – na ulicy Świętego Marcina i Starym Rynku. Jednakże, nawet w ich kontekście, inwestor – Poznańskie Inwestycje Miejskie – nie zmienia swojej deklaracji dotyczącej planowanego zakończenia prac jesienią.