Kulisy organizacji Tour de Pologne w Poznaniu

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu podał do wiadomości, że międzynarodowy wyścig kolarski Tour de Pologne ma swój początek na placu Marka, zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ze wspomnianej lokalizacji najlepsi reprezentanci światowego kolarstwa wyruszą w sobotę, dokładnie w południe. Trasa wyznaczona dla nich prowadzi ulicą Bukowską, skąd kierują się do Przeźmierowa i Toru Poznań. O godzinie 12:15 planowany jest otwarty start.

Trasa przeznaczona dla uczestników wyścigu na obszarze Poznania została nakreślona na mapie – rozpoczyna się przy ulicy Wichrowej, prowadzi przez Słupską, Psarskie, Koszalińską i Biskupińską do Suchego Lasu. Kolejno rowerzyści pokonają ulice Meteorytową, Jaśkowiaka i Radojewo, z których wybiorą kierunek do Biedruska. W dalszej części wyścigu, zawodnicy będą musieli pokonać dystans wynoszący 180 km.

Odcinek ten obejmuje przejazd przez wiele miejscowości takich jak: Biedrusko, Bolechowo, Murowana Goślina, Pobiedziska, Kostrzyn, Środa Wielkopolska, Zaniemyśl, Kórnik, Mosina, Puszczykowo, Łęczyca i Komorniki. Meta ostatecznie została umiejscowiona w Plewiskach. Po drodze zawodnicy przemierzą Skórzewo oraz Przeźmierowo.