Lada moment otwarcie rynku Łazarskiego

1 grudnia 2021 roku po zakończonych pracach remontowych nastąpi otwarcie rynku Łazarskiego. Handlarze będą mogli wrócić do pracy w tym miejscu. Ile będzie kosztować dzierżawa?

Jak będzie wyglądać rynek Łazarski?

Handlarze pracujący na rynku Łazarskim wiosną 2020 roku musieli zawiesić swoją pracę w tym miejscu, ze względu na planowane remonty. Handlarze swoją pracę mogą zacząć 1 grudnia, jednak już odbierają klucze do swoich pawilonów.

W tym momencie z 13 dostępnych pawilonów wydzierżawione zostało 11. Przygotowane zostało także 90 straganów, z czego tylko 10 nie zostało wynajęte. Handlarze, którzy będą sprzedawać na targowisku, w większości są stałymi klientami spółki.

Nowe koszty?

Wyremontowanie rynku wiązało się  z kosztami oraz wyższym standardem, w związku z czym opłaty dla handlarzy także zostały zwiększone. Urząd Miasta Poznania na swojej stronie internetowej zamieścił wpis, że czynsz jest wyższy od pozostałych targowisk o jedynie 10 procent.

Opłaty kształtują się następująco:

  • stragany o powierzchni 5,73 m kw. 286,50 – 429,75 zł brutto miesięcznie w zależności od prowadzonej działalności,
  • pawilony handlowe o powierzchni 12,9 m kw pod zadaszeniem: 1967,25 zł brutto,
  • pawilony handlowe o powierzchni 14 m kw pod zadaszeniem: 2135 zł dla artykułów spożywczych oraz 2391,20 zł brutto dla kwiaciarni.

Betlejem na rynku Łazarskim

Od 4 do 19 grudnia na rynku Łazarskim będzie można uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym. Poza wykonaniem świątecznych zakupów od lokalnych sprzedawców będzie można korzystać także z wielu innych atrakcji. 5 grudnia na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj, który przygotował wiele ciekawych warsztatów. Świąteczne zdjęcia, warsztaty, ciepłe poczęstunki oraz karuzela to tylko kilka z tegorocznych atrakcji przygotowanych w ramach Poznańskiego Betlejem.