Lech Poznań nie ustaje w rywalizacji o tytuł mistrza Polski! Idealnie rozłożony kalendarz spotkań. Czas działa na korzyść Kolejorza

Publiczność liczącą ponad 34 tysiące osób opuszczała stadion z uśmiechem na twarzy, pomimo iż po spotkaniu dało się słyszeć opinie, że atak drużyny nadal osłabiony, a w grze Lecha brakuje dynamizmu, taktycznej strategii oraz płynności. Trzeba jednak przyznać, że ekipę z Poznania cechuje nieugięta postawa, determinacja i solidna gra w obronie, co zaowocowało kolejnym meczem bez utraty gola.

Mariusz Rumak, trener zarzucający ostatnio przez fanów i specjalistów, akcentował na konferencji prasowej, jak skomplikowane pod względem psychicznym było to starcie dla jego zawodników. W aktualnym sezonie Pogoń pokonała Lecha na jego własnym stadionie wynikiem 5:0, natomiast niespełna miesiąc temu triumfowała na Bułgarskiej w ćwierćfinale PP.

Zdaniem trenera moment zdobycia przez jego drużynę pierwszego gola (zmieniający wynik na 1:0) zupełnie zmienił oblicze spotkania, w porównaniu z tym co działo się na boisku przy wyniku 0:0. „Czasem mamy problem z grą przez brak pewności siebie. Mecze rozgrywają się w głowie i to spotkanie jest na to najlepszym dowodem” – skomentował Rumak na konferencji po meczu.