Lokale w centrum miasta upadają przez remonty. Miasto szykuje pomoc!

Nie da się ukryć, że przeciągający się remont w ścisłym centrum Poznania popsuł plany wielu przedsiębiorcom i restauratorom. Nie dość, że trudno tam obecnie dojechać, to jeszcze część ulic jest zwyczajnie zamknięta. Miasto opracowało specjalny pakiet pomocy.

Pierwszym z nich jest fakt, że obecni najemcy lokali ZKZL będą mieli zmniejszony czynsz o połowę. Dotyczy to przedsiębiorców wynajmujących pomieszczenia przy ulicach, na których obecnie trwa remont. Co ważne, obniżka ta obowiązuje jeszcze na pół roku po zakończeniu wszystkich prac remontowych.

Kolejny punkt dotyczy aukcji najmu lokali użytkowych w ścisłym centrum Poznania. Jak deklaruje poznański magistrat, będzie on się odbywał na niezwykle korzystnych dla przedsiębiorców warunkach. Więcej szczegółów w tej sprawie znajduje się na stronie głównej urzędu miasta.

Aby uatrakcyjnić ścisłe centrum, na ulicę św. Marcina wracają charakterystyczne neony. W nawiązaniu do tego zorganizowano konkurs na projekt najciekawszego neonu. Kapituła konkursowa wybierze kilka, które następnie będą wykonane na koszt miasta.