Mało znane Poznańskie trasy spacerowe i rowerowe

Nie każdy lubi spacerować wśród tłumów zwiedzających. Niestety te najbardziej znane miejsca zwykle są zatłoczone i głośne, zwłaszcza w miesiącach letnich. Dla osób ceniących sobie kontakt z naturą i ciszę również nie zabraknie w Poznaniu atrakcji. Przedstawiamy najpiękniejsze szlaki spacerowe w Poznaniu i okolicach.
 

Łąki na Naramowicach

 
To duże zielone tereny bardzo blisko centrum poznania. Nie są to tereny całkiem pozbawione ludzi, jednak jest ich zdecydowanie niewiele, jak na tak piękną okolicę. Urokliwe ścieżki kuszą, aby po nich spacerować. Możemy również podziwiać estakadę kolejową. To miejsce, gdzie łatwo możemy się schować i napawać otaczającym pięknem.
 

Łąkach przy Ostrowie Tumskim

 
Ten brzeg Warty jest zdecydowanie bardzo cichy i dziki. Można po nim spacerować godzinami, czasami nie spotykając żywego ducha. Niejednokrotnie z rzeki przywitają nas bobry. Trzeba uważać, są płochliwe, jednak potrafią ugryźć.
 

Wierzonka

 
Okolica znajduje się niedaleko od Poznania i oferuje naprawdę ciekawe obiekty. To prawdziwa gratka dla miłośników starych budowli i fortyfikacji. Znajdziemy tam stary cmentarz ewangelicki oraz opuszczoną gajówkę.
 
Przyroda w tym miejscu jest naprawdę dzika i różnorodna. Możemy spotkać dziki, sarny, zające, a nawet żubra!
 

Dolina Cybiny

 
To przepiękne tereny, które oferują nam bogactwo ścieżek i atrakcji. W bardziej uczęszczanym skrawku znajdziemy park linowy, a niedaleko ZOO oraz Jezioro Maltańskie. Jeżeli jednak skierujemy swoje kroki na zachód powinniśmy czuć się już dość kameralnie. Możemy podziwiać tam ruiny gospodarstwa i cegielni Mielochów, a jeszcze dalej tereny dawnych browarów. Nie sposób nie zakochać się w tym zakątku Poznania.