Tropem poznańskiej kuchni – szlak Smaki Powiatu Poznańskiego

Interaktywny szlak Smaki Powiatu Poznańskiego powstał niedawno z inicjatywy pasjonatów tego regionu. To specjalnie przygotowana „ścieżka”, która smakami i zapachami pozwoli nam w pełni wczuć się w klimat Wielkopolski.
 

Wielkopolskie tradycje

 
Kuchnia regionu nie jest jednorodna. Podawane na stół dania pochodzą zarówno ze środowisk arystokratycznych i szlacheckich, jak i mieszczańskich oraz chłopskich. Nie oznacza to wcale, że któreś z nich są lepsze niż inne! Każde danie ma swój unikalny charakter oraz historię. Było tworzone latami przez ludzi i ich zwyczaje.
 
W kuchni wielkopolskiej nie brakuje również dań, które przywędrowały do nas z innych państw. Przez lata asymilowały się one z miejscowymi, tworząc unikalne smaki i mieszanki, które raz spróbowane nie dają się zapomnieć.
 
Współcześnie dania nadal ulegają przemianą, dostosowując się do produktów i stylu życia. W Poznaniu znajdziemy knajpy oferujące tradycyjne potrawy, czerpiące garściami ze starych przepisów. Nie zabraknie też tu jednak współczesnych interpretacji i dodatków, które w wyjątkowy sposób rozpieszczą nasze zmysły.
 

Wyrusz w kulinarną podróż po stolicy Wielkopolski

 
Ideą jak przyświecała stworzeniu szlaku, jest zapoznanie z bogactwem kulturowym i smakowym Wielkopolski, wszystkich zainteresowanych.
 
Organizatorzy przygotowali nie tylko to. Na stronie szlaku znajdziesz również różnego rodzaju konkursy, atrakcje, a także na najnowsze wydarzenia.
 
Daj się ponieść smakom Poznania i odkryj historie regionu na stonie: https://smakipowiatupoznanskiego.pl