Marcin Kowalski objął pozycję dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu od teraz będzie zarządzany przez Marcina Kowalskiego, który na najbliższe cztery sezony artystyczne otrzymał tytuł dyrektora. Jego kandydatura zyskała uznanie i poparcie ze strony komisji konkursowej.

Podczas rozmów kwalifikacyjnych, które miały miejsce 4 stycznia, komisja miała okazję dowiedzieć się o koncepcjach na przyszłe lata działania teatru, prezentowanych przez dwie kandydatki i Kowalskiego. Sześciu członków komisji po tych dyskusjach postanowiło wesprzeć kandydaturę Marcina Kowalskiego – dwie osoby nie opowiedziały się po żadnej stronie.

Decyzja o wyborze Kowalskiego na stanowisko dyrektora była podyktowana nie tylko jego prezentacją na temat przyszłości Teatru Polskiego, ale także obserwacją zmian, które zachodziły w placówce podczas ubiegłego roku. To właśnie Marcin Kowalski zainicjował procesy, które zaowocowały lepszą integracją zespołu oraz usprawnieniem komunikacji między pracownikami a kadra zarządzającą teatrem. Propozycje zmian w strukturach zatrudnienia, które przedstawił Kowalski, pozwalały mieć nadzieję na przekształcenie sytuacji wewnątrz teatru i rozwiązanie kryzysu, który stał się powodem ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora.