Marsz Miliona Serc: rozgrzewka w Poznaniu

Adam Szłapka, lider poznańskiej listy Koalicji Obywatelskiej i szef partii Nowoczesna, wezwał do aktywnego udziału w wydarzeniach poprzedzających warszawski Marsz Miliona Serc. W swoim apelu podkreślił znaczenie patriotycznych symboli takich jak biało-czerwone flagi czy transparenty, ale przede wszystkim podkreślał istotność „serc pełnych nadziei”. Wydarzenie to miało miejsce na Placu Wolności w Poznaniu.

Marsz Miliona Serc, który odbędzie się 1 października w Warszawie, od kilku tygodni promuje na każdym swoim spotkaniu wyborczym Donald Tusk. Apeluje on do sympatyków opozycji o liczne stawiennictwo. Przed tą masową demonstracją w stolicy Polski, w Poznaniu zorganizowano specjalną próbę generalną.

Poznańska Próba Generalna przed Marszem Miliona Serc była inicjatywą Adama Szłapki. Celem tego spotkania było zjednoczenie ludzi wokół idei demokratycznej, proeuropejskiej i nowoczesnej Polski. Przy okazji zachęcał też do przybycia ze znakami narodowymi i wyrażenia poparcia dla tych wartości.

Podczas wiecu głos zabrał nie tylko Adam Szłapka. Wśród prelegentów znalazł się również poseł KO, Franciszek Sterczewski.