Mężczyzna zatrzymany po ośmiu latach ukrywania się – sukces poznańskiej policji

W ostatnim tygodniu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odnotowali znaczący sukces, aresztując mężczyznę, który był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych. Poszukiwany przez prawo, mężczyzna zdołał unikać wykrycia przez pełne osiem lat. Jego miejsce ukrycia zostało jednak wykryte w Suchym Lesie, dzięki czemu policjanci mogli go zatrzymać. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, mężczyzna został osadzony w areszcie, a teraz to sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

Dnia 10 stycznia bieżącego roku, 67-letni mężczyzna stał się celem zatrzymania przez policję w Poznaniu. Wszystko to za sprawą trzech listów gończych wystawionych na jego nazwisko. To policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu doprowadzili do jego zatrzymania. Mężczyzna ten bywał poszukiwany za różne przestępstwa, w tym kradzież i przywłaszczenie. Za tymi czynami zdołał ukrywać się przez ponad osiem lat.

Szukając go od tamtego czasu, policjanci napotykali na wiele utrudnień. Mężczyzna zniknął bez śladu osiem lat temu. Pomimo wielokrotnych prób odnalezienia go, prowadzenia dochodzeń i gromadzenia informacji, policjanci nie byli w stanie poczynić żadnych postępów w sprawie.

Ten poszukiwany ukrywał się tak skutecznie, że utrudniał to znacznie pracę policji. Posługując się wynikami ich dochodzenia, mężczyzna ten nie posiadał nowych dokumentów tożsamości po tym, jak poprzednie straciły ważność. Nie był również zatrudniony w żadnej firmie przez całe te lata, nie wynajmował mieszkania ani nie używał swojego prawdziwego imienia podczas nawiązywania nowych znajomości.