Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu: Poznań gospodarzem turnieju

7 kwietnia to data, którą miłośnicy żużla powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach. Wtedy to bowiem, na terenie stadionu POSiR Golęcin, zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Par Klubowych w tej dyscyplinie sportu. Turniej ten zgromadzi na starcie siedem par, które zaliczane są do czołówki polskiego żużla. Poznań ostatni raz gościł tę prestiżową imprezę dwa lata temu.

Pomimo upływu dwóch lat od ostatniej edycji mistrzostw na poznańskim stadionie, drużyna która triumfowała podczas tamtego wydarzenia i zdobyła tytuł mistrza – Motor Lublin, nadal jest uznawana za jedną z najsilniejszych ekip i będzie bronić swojego tytułu. Co więcej, lubelska drużyna ma na swoim koncie dwa kolejne zwycięstwa – rok po triumfie w Poznaniu, również udało się im pokonać rywali podczas zawodów w Rzeszowie.

Na liście startowej oprócz Motoru Lublin znajdą się także reprezentacje takich klubów jak: Sparta Wrocław, Apator Toruń, Włókniarz Częstochowa, Falubaz Zielona Góra oraz Unia Leszno. Dodatkowo na tor wyjedzie para z Poznania – PSŻ, jako gospodarz zawodów.

Wielkie emocje będą miały swój początek o godzinie 14:00. Organizatorzy informują, że bilety na to wydarzenie trafią do sprzedaży lada dzień. Będzie można je nabyć zarówno online, jak i bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów, w kasach stadionowych.