Poznańskie Targi Książki: Weekend literackiego szaleństwa w sercu Polski

W dniach od 8 do 10 marca Poznań zamienił się w mekkę miłośników literatury, kiedy to na terenie miasta odbyły się Poznańskie Targi Książki. Wielotysięczne tłumy gromadziły się przed wejściem na teren targów, a namioty z książkami były oblegane przez entuzjastów czytania. Wydarzenie to było również miejscem rozstrzygnięcia największej w kraju rywalizacji książkowej, co tylko potwierdziło pozycję Poznania jako literackiej stolicy Polski.

Poznańskie Targi Książki stanowią symboliczne otwarcie kalendarza targowego po zimowym okresie odpoczynku. Odwiedzający mogli skorzystać z licznych atrakcji, które dla nich przygotowano. Na targach swoje stoiska miało ponad 220 wystawców, a także mogli spotkać wiele znanych twarzy ze świata literatury, takich jak Sylwia Chutnik, Katarzyna Bonda, Izabela Janiszewska czy Marcel Moss.

Na listę obecnych pisarzy wpisali się również Anna Bikont, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Rejmer, Katarzyna Ryrych, Marcin Mortka, Marcin Wicha oraz Piotr Zychowicz. Targi odwiedziły też takie osobistości literackie jak Katarzyna Barlińska, znana jako P.S. Herytiera, Marta Łabęcka, Weronika Marczak, Robert Małecki czy Jakub Ćwiek i Ryszard Ćwirlej.

Na Poznańskich Targach Książki nie zabrakło również międzynarodowych gości. Autografy dla fanów rozdawali Åsa Lind, Graham Masterton i Bernard Minier, co z pewnością przyczyniło się do międzynarodowego charakteru wydarzenia.