Młode pokolenie kandydatów do Rady Miasta Poznania dąży do zazielenienia miasta i lepszej komunikacji miejskiej

Wszystko wskazuje na to, że młodzi aspiranci na radnych miasta Poznania pragną przekształcić metropolię w bardziej ekologiczną i świetnie połączoną z okolicznymi gminami. Przemysław Plewiński, kandydat na prezydenta Poznania z listy Trzecia Droga, przedstawił dziś społeczności swoje najmłodsze twarze walczące o miejsca w Radzie Miasta.

Adrianna Szałata, tegoroczna absolwentka szkoły średniej i działaczka w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania, skierowała ostre słowa pod adresem obecnego stanu zieleni w mieście. Jacek Jaśkowiak, obecny prezydent miasta, musiał się zmierzyć z krytyką za ignorowanie potrzeb i głosów młodych mieszkańców Poznania.

„Od momentu, gdy objęłam stanowisko wiceprzewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta Poznania w trakcie piątej kadencji, pełnimy rolę organu doradczego dla prezydenta miasta. Jednak od początku tej kadencji nie zaznałem chwili, w której prezydent Jaśkowiak znalazłby czas, aby z nami porozmawiać i spotkać się” – oświadczyła Adrianna Szałata.

Z kolei młodzi aspiranci do stanowisk radnych miasta z listy Trzeciej Drogi deklarują swoje poparcie dla rozwoju infrastruktury rowerowej oraz publicznego transportu miejskiego, z wykorzystaniem współpracy z gminami otaczającymi Poznań. Już teraz postulują uruchomienie programów stażowych dla studentów poznańskich uczelni wyższych w urzędach miejskich oraz spółkach podlegających miastu. Nie zapominają również o potrzebie zwiększenia bazy mieszkaniowej dla studentów.