Paweł Norbert Strzelecki wyrzucony z ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni

Paweł Norbert Strzelecki, który miał być na liście kandydatów do poznańskiej rady miasta reprezentując Polskę 2050, został wydalony z partii za swój kontrowersyjny post. Strzelecki skomentował sytuację na Bliskim Wschodzie słowami „Zabić wszystkich terrorystów”. Po decyzji o wykluczeniu go z partii zdecydował się samodzielnie zrezygnować ze startu w wyborach. Jego nazwisko zostało następnie usunięte z oficjalnej listy kandydatów Trzeciej Drogi przez Miejską Komisję Wyborczą.

Strzelecki nie przestaje bronić swojej wypowiedzi, argumentując ją prawem Izraela do samoobrony, które według niego obejmuje również prawo do eliminacji agresorów i terrorystów. Zdaniem polityka Palestyna powinna poddać się. Na swoim profilu na portalu społecznościowym odnosił się także do ludzi z Gazy, określając ich jako „prymitywów”. Zapowiedział również, że będzie dochodził swoich praw w sprawie wykluczenia go z partii.

Na tę sytuację zareagowali aktywiści Partii Razem, wydając oświadczenie, w którym wyrażają zadowolenie z faktu, iż w Poznaniu nie ma miejsca na rasizm. Strzelecki zareagował na to oświadczenie, określając je jako kłamliwe.