Modernizacja autostrady A2 w Poznaniu: Faza pierwsza zaczyna się 17 czerwca

W dniu 17 czerwca zaplanowano rozpoczęcie prac drogowych na obszarze autostradowej obwodnicy Poznania. Prace te będą dotyczyć odcinka pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. Podczas tych prac, zaprojektowano utworzenie trzech pasów ruchu dla każdego kierunku jazdy.

Przedstawiciele dróg informują, że od soboty 15 czerwca rozpoczną implementację tymczasowych elementów organizacji ruchu na autostradzie A2. Pasy do poruszania się będą wytyczone dla pojazdów korzystających z autostrady, następnie zostanie oddzielony teren robót od ruchu. Ponadto, zostaną zainstalowane znaki drogowe związane z przeprowadzanymi pracami.

Faza pierwsza prac ma swój początek w poniedziałek, 17 czerwca. Realizowane prace skupią się na obszarze między 176 km (blisko Miejsc Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce) a 180 kilometrem autostrady A2 (węzeł Poznań Wschód).

Zmiany organizacyjne w ruchu na A2 zostaną wprowadzone tak, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, zapewniają przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej. Podczas przebiegu prac, użytkownicy autostrady A2 będą mogli korzystać z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Na remontowanym odcinku zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 80 km/h i 60 km/h, w zależności od sytuacji.