Zmiana kadry w szkoleniowym i medycznym sztabie Lecha Poznań

W klubie piłkarskim Lech Poznań doszło do istotnych przetasowań. Nie dotyczą one jednak tylko pierwszego trenera, ale rozciągają się na cały sztab szkoleniowy, w tym na stanowisko opiekuna bramkarzy.

Oficjalna strona internetowa klubu z Poznania poinformowała o zakończeniu współpracy z Maciejem Borowskim. Przez rok pełnił on funkcję trenera bramkarzy, teraz jednak zastąpi go 44-letni Dominik Kubiak. Kubiak już wcześniej był związany z „Kolejorzem”. Przez ponad 10 lat pracował w klubie, a od 2011 do 2014 roku pełnił rolę trenera bramkarzy. Teraz powróci na to stanowisko, rozpoczynając swoją drugą kadencję.

Niezwykle ważne zmiany dotknęły również sztab medyczny Lecha Poznań. Profesor Krzysztof Pawlaczyk, który dotychczas zajmował się nim, opuszcza klub. Zastąpi go Rafał Hejna, który do tej pory pracował w akademii klubu. W ramach zmienionej struktury sztabu medycznego, dołączył do niego także nowy fizjoterapeuta, Bartosz Górecki.

Wcześniej z Lechem Poznań pożegnał się Rafał Janas, a drużynę rezerw przejął Grzegorz Wojtkowiak. Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań, poinformował, że sztab szkoleniowy jest prawie kompletny. Jak stwierdził, wraz z trenerem Nielsem Frederiksenem nadal pracują nad wyborem asystenta dla niego. W najbliższych dniach mają oficjalnie ogłosić jego nazwisko.