Monika Roszko gościem 85. edycji Salonu Poezji Anny Dymnej w Poznańskim Teatrze Muzycznym

W październiku tego roku, Monika Roszko, znana aktorka z Teatru Polskiego w Poznaniu, uświetni swoją obecnością 85. wydanie Salonu Poezji prowadzonego przez Annę Dymną. Będzie to wydarzenie, na którym zaprezentowana zostanie poezja amerykańska rozmaitych twórców w interpretacji Stanisława Barańczaka. Za oprawę muzyczną spotkania odpowiadać będzie Piotr Pawlus, gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznym.

Monika Roszko jest absolwentką renomowanego Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Swoje pierwsze kroki na scenie teatralnej stawiała w 2014 roku, grając w sztuce Na L… autorstwa Lewisa Carrolla pod reżyserią Aleksandry Koniecznej. Następnie, kontynuowała swoją karierę aktorską, występując między innymi w Niech żyje wojna!!! Pawła Demirskiego w reżyserii Remigiusza Brzyka. W 2016 roku pojawiła się na scenie krakowskiego Teatru Ludowego w spektaklu Syn smoka Roberta Turleja, prowadzonym przez reżysera Tadeusza Łomnickiego.

Od września 2016 roku Roszko jest członkinią zespołu Teatru Polskiego w Poznaniu. Tam miała okazję zadebiutować w sztuce Drugi spektakl, która była prowadzona pod kierunkiem reżyserki Anny Karasińskiej.