Mróz i śnieg nie przeszkadzają w remontach centrum Poznania

Chociaż zimowe warunki atmosferyczne, takie jak niskie temperatury oraz opady śniegu, mogą stanowić utrudnienie dla wielu prac budowlanych, prace remontowe w centrum Poznania, w tym na Starym Rynku, nie zostały zawieszone. Mimo trudnych okoliczności, wszystko jest robione, aby minimalizować wpływ pogody na harmonogram planowanych inwestycji.

Maja Chłopocka, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie, podkreśla w rozmowie z Radiem Poznań, że firma dołożyła wszelkich starań, aby jak najmniej odczuwalny był wpływ niedogodnych warunków atmosferycznych na tempo i jakość prowadzonych prac.

Generalny wykonawca remontów w centrum miasta otrzymał polecenie zabezpieczenia robót poprzez okrywanie danego obszaru, ustawianie namiotów czy też stosowanie nagrzewnic. Dzięki tym zabiegom prace mogą być kontynuowane mimo niekorzystnych warunków. Niemniej jednak Maja Chłopocka przyznaje, że pewne procesy są spowolnione i trwają dłużej niż w okresie letnim. Zdaniem dyrektora trudno jest całkowicie zniwelować wpływ warunków pogodowych na realizowane inwestycje.

Mimo wcześniejszych deklaracji zastępcy prezydenta Poznania, które mówiły o zakończeniu remontu Starego Rynku do 21 listopada, termin ten nie został dotrzymany. Obecnie przewiduje się zakończenie prac do końca bieżącego roku. Przewiduje się także, że w grudniu otwarta zostanie dla ruchu tramwajowego ulica 27 Grudnia, która znajduje się obok Placu Wolności oraz Okrąglaka.