Prestiżowa nominacja dla Poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

W tegorocznym konkursie na Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie, organizowanym przez European Best Destinations, Poznań stanął do rywalizacji jako jedyny reprezentant Polski. Wsparcie dla poznańskiego jarmarku można wyrazić poprzez głosowanie, które potrwa do 7 grudnia 2023 roku.

Na arenie międzynarodowej, Poznań będzie się mierzył z 19 innymi europejskimi miastami, którymi są: Praga, Bruksela, Wiedeń, Budapeszt, Londyn, Manchester, Montbeliard, Drezno, Ryga, Edynburg, Metz, Birmingham, Trewir, Brugia, Saranda, Krajowa, Asti-Govone, Madera oraz Valkenburg. Każde z nich stawia swojego kandydata – jarmark bożonarodzeniowy – w walce o miano najlepszego na Starym Kontynencie.

Nominacje przyznane przez European Best Destinations nie tylko podnoszą renomę i wizerunek wybranych miejsc. Mają one także istotny wpływ na rozwój sektora turystycznego w nominowanych miastach. European Best Destinations to organizacja aktywna od 2009 roku. Zajmuje się ona promocją kultury i turystyki poprzez prowadzenie najpopularniejszej strony turystycznej w Europie oraz organizowanie różnorodnych konkursów.