Nadchodzący transfer w Lechu Poznań: Elias Andersson dołącza do drużyny

Lech Poznań szykuje się na swój pierwszy transfer w bieżącym sezonie, którym ma być Szwed Elias Andersson. Informacje o planowanych przenosinach piłkarza przekazał dziennikarz Sebastian Staszewski. Następny tydzień przyniesie podpisanie kontraktu przez obrońcę.

Sebastian Staszewski, redaktor Interii Sport, ujawnił dzisiaj na Twitterze, że nowy zawodnik Kolejorza, Elias Andersson, przyjedzie ze Szwecji. Obecny gracz Djurgarden ma zaplanowane przybycie do Poznania w nadchodzącym tygodniu, gdzie podpisze trzyletnią umowę z Lechem Poznań. Jak donosi dziennikarz, koszt transferu wyniesie 400 tysięcy euro.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Elias występował jako lewy obrońca, mimo że nie jest to jego pierwotna rola. Andersson czuje się najbardziej komfortowo grając jako pomocnik centralny, ale swój talent wykorzystał do pokrycia luki w zespole. Swoją wszechstronność potwierdzi swoją obecnością jako czwarty Szwed w zespole Kolejorza.

Szwedzka liga piłkarska trwa od stycznia do grudnia. Do tej pory w 2023 roku Elias brał udział w 13 meczach ligowych. Zagrał też cztery razy w pucharach, strzelając dwie bramki. Ponadto ma na swoim koncie sześć występów w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy, podczas których zdobył jedną bramkę i asystował przy innej. Pięć różnych meczów rozegrał również w głównych rozgrywkach LKE. Według portalu Transfermarkt, wartość rynkowa Anderssona wynosi milion euro.