Niechlubne drugie miejsce dla Poznania. Tu stoimy w korkach prawie najdłużej w Polsce!

To już kolejny raz, kiedy nasze miasto zajmuje czołówkę miejsc w rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Wyprzedza nas tylko Wrocław. Dwa lata temu było jeszcze gorzej!

Firma Inrix co roku publikuje ranking najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Bierze pod uwagę przede wszystkim fakt, ile czasu przeciętny Kowalski spędza stojąc w korkach. Poznań już od kilku lat znajduje się w niechlubnej czołówce. Dobra wiadomość jest taka, że bywało gorzej.

W rankingu Inrix, na pierwszym miejscu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce pojawia się Wrocław. Tam trzeba stać w korkach przeciętnie aż 80 godzin w skali roku. W Poznaniu niewiele mniej, bo 74 godziny. Trzecia w zestawieniu jest Warszawa, z liczbą 64 godzin rocznie.

Poznań w ogólnoświatowym zestawieniu jest na 44 miejscu. Pierwszy jest Londyn, gdzie kierowcy w roku spędzili średnio 156 godzin. Drugie miejsce zajmuje Chicago, ze średnią czasową 155 godzin w ciągu roku. Pierwszą trójkę zamyka Paryż, z wynikiem 138 godzin w skali roku.