Wielkanoc w apartamencie nad morzem

Kiedy zbliżają się święta wielkanocne, większość ludzi spędza je w swoim domu. Jednak coraz popularniejsze są rodzinne wyjazdy w tym terminie. Pomagają one uciec od świątecznej gorączki, wypocząć i spędzić jakościowo czas z najbliższymi. Takie urlopy wybierają i rodzice z dziećmi, i pary, i grupy znajomych. Najczęstszą zaś destynacją jest polskie morze.

Wielkanoc nad polski morzem – gdzie?

Tak naprawdę jest to bardzo szeroki temat. Nad Bałtykiem znajdziemy dziesiątki miejscowości, w których możemy spędzić święta. Głównym podziałem może być tutaj kryterium obszar miejski – wiejski. Ten pierwszy to oczywiście przede wszystkim Trójmiasto – czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot. Tutaj nastawiamy się raczej na zwiedzanie miast oraz okazyjny wypad nad morze. Jest to na pewno opcja dla osób dorosłych lub grupy znajomych, którzy chętnie zwiedzą Gdańsk, a potem poznają nocne życie Sopotu. Inną opcją są małe nadmorskie miejscowości – blisko linii brzegowej, gdzie wypoczynek to plaża i natura. I w jednym i drugim przypadku musimy także zastanowić się, jakiego rodzaju atrakcji oczekujemy.

Jakiego noclegu szukać?

Wielkanoc nad morzem to świetna opcja na relaks, szczególnie jeśli święta te wypadają na przykład w maju – kiedy już pogoda staje się ładna i słoneczna. Dlatego wiele osób wybiera noclegi w agroturystykach, zlokalizowanych w małych miejscowościach, także tych turystycznych jak Władysławowo. Jest to jeszcze poza sezonem, więc wybrzeże nie jest tak tłoczne, ale oferta rozrywek już jest atrakcyjna. Możemy tutaj wybierać pomiędzy chociażby domkami na wyłączność, apartamentami czy pokojami hotelowymi. W każdym z tych miejsc nasze spędzanie czasu będzie zupełnie inne. Musimy więc dopasować nocleg do tego, co zamierzamy robić. Czy chcemy tylko plażować? Czy zamierzamy samo sobie gotować? Czy oczekujemy dodatkowych usług, jakie może dać nam apartament w hotelu?

Jak spędzić Wielkanoc nad morzem?

Wybór noclegu musimy zdefiniować właśnie tym, jak zamierzamy spędzić Wielkanoc. Jeśli wybierzemy apartament nad morzem, z pewnością będziemy bardziej niezależni, niż pensjonacie. Takie lokale mają także własną kuchnię – więc samo możemy zdecydować, czy chcemy przygotować sobie uroczyste śniadanie, czy zamierzamy wielkanocny poranek spędzić na plaży. To także dobra opcja dla dorosłych – możemy w takim apartamencie spędzić czas, wracamy kiedy chcemy, mamy swoją przestrzeń, o wiele większą niż w hotelowym pokoju. Dorośli z pewnością mogą pomyśleć o miejscowości turystycznej, gdzie wieczorem mogą wyjść w poszukiwaniu nocnych rozrywek. Jeśli zaś mamy pod opieką dzieci, warto rozejrzeć się za miejscem, które będzie miało atrakcje i dla nich. Chociażby za domkiem na wyłączność, który będzie miał przestrzeń z placem zabaw – bardzo często takie opcje mają pensjonaty, oferujące miejsce do zabaw, wiatę grillową i inne atrakcje.

Wielkanoc z dala od ferworu świątecznych przygotowań jest nadal dość nietypowa. Jednak może to być paradoksalnie najlepszy wybór na zacieśnienie rodzinnych więzi lub na romantyczny wypad we dwoje.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/jurata