Niedzielny incydent na ulicy Bukowskiej – pijany kierowca wjechał w przystanek

Niespodziewane zdarzenie miało miejsce w niedzielę na ulicy Bukowskiej w Poznaniu, gdzie samochód wbił się w przystanek komunikacji miejskiej. Wszystko wydarzyło się około 8 rano. Sprawcą całego zamieszania był nietrzeźwy mężczyzna, który został natychmiast zatrzymany przez służby policyjne. Incydent ten wprowadził pewne utrudnienia dla pasażerów korzystających z miejskiego transportu.

Informacje o incydencie podał Maciej Święcichowski, przedstawiciel biura prasowego policji wielkopolskiej. Z jego relacji wynika, że nietrzeźwy mężczyzna swoim samochodem uderzył w przystanek Bałtyk, znajdujący się na ulicy Bukowskiej. Pomimo szoku i znacznych uszkodzeń przystanku, nikt nie doznał żadnych obrażeń – w chwili zdarzenia, przystanek był pusty.

Sytuacja ta wywołała jednak pewne konsekwencje dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, którzy musieli zmierzyć się z utrudnieniami w postaci zmian tras pojazdów.

MPK Poznań w oficjalnym komunikacie poinformowało o zmianach: „Z powodu incydentu drogowego na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Bukowska, tramwaje linii 3, 6, 15 będą kursować zmodyfikowaną trasą: Głogowska – Hetmańska – R. J. N. Jeziorańskiego. Na odcinku Roosevelta / Bukowska – Grunwaldzka – R. J. N. Jeziorańskiego uruchomiono zastępczą komunikację autobusową pod hasłem „Autobus za Tramwaj”. Przystanek Bałtyk przy ulicy Przybyszewskiego dla linii autobusowych 148, 159, 163, 169, 177 został przesunięty o 100 metrów dalej”.