Niezbędne prace renowacyjne na wiadukcie Kosynierów Górczyńskich

Od poniedziałku, datowanego na 11 września, rozpocznie się seria prac konserwacyjnych na zachodniej nitce wiaduktu Kosynierów Górczyńskich, służącej do opuszczania miasta Poznań. Wiadukt ten jest strategicznym punktem komunikacyjnym nad trasą kolejową łączącą stolice Polski – Warszawę z niemieckim Berlinem. Te niezbędne prace wpłyną na zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Zgodnie z planem renowacji, organizacja ruchu ulegnie zmianie. Kierowcy opuszczający miasto Poznań od poniedziałku będą zmuszeni do korzystania z dwóch pasów zachodniej nitki wiaduktu na długości około 450 metrów, przy ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Prawy pas ruchu na tym obiekcie zostanie czasowo zamknięty na czas trwania robót.

Po zjeździe z wiaduktu, kierowcom będzie dostępny pas do skrętu w prawo. Warto jednak zauważyć, że w czasie realizacji tych niezbędnych prac konserwacyjnych, zachodnia nitka wiaduktu nie będzie dostępna dla pieszych oraz rowerzystów. Osoby, które zdecydują się przemieszczać pieszo lub rowerem będą mogły korzystać z ciągu pieszo-rowerowego na wschodniej nitce wiaduktu, a mianowicie od punktu wjazdu na wiadukt do ulicy Rakoniewickiej.