Poznańska plaża oblegana w ostatnie ciepłe dni roku

W mieście Poznaniu, żar lejący się z nieba zdecydowanie zapraszał do odwiedzenia plaży. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski nie omieszkali skorzystać z tej okazji i tłumnie zawitali nad brzeg jeziora Strzeszynek, chcąc nacieszyć się słońcem przed nadejściem coraz chłodniejszych dni.

Podczas upalnego weekendu, w niedzielę 10 września, prognozy meteorologiczne przewidywały temperatury skaczące nawet do 30 stopni Celsjusza. Niebo miało pozostać czyste, bez najmniejszej szansy na deszczowe ochłodzenie.

Niewątpliwie to silnie motywowało poznaniaków do spędzenia swojego czasu na łonie natury, korzystając z uroków miejskiej plaży. Nad jeziorem Strzeszynek pojawiły się prawdziwe tłumy miłośników kąpieli słonecznych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Wielkopolski prognozował na niedzielne popołudnie i wieczór idealne warunki do odpoczynku: bezchmurne niebo lub jedynie z małym zachmurzeniem, temperaturę utrzymującą się w granicach od 28 do 30 stopni Celsjusza, a także słaby, zmienny wiatr.

Jednak ciepłe dni nie miały nadejść swojego końca. Dla dnia następnego, poniedziałku, przewidywano temperatury na poziomie od 28 do 29 stopni Celsjusza.