Niezwykłe wydarzenie w Poznaniu. Na żywo zmierzą się ze sobą młodzi mechanicy z całej Polski!

Zawody młodych mechaników będzie można śledzić na żywo w czasie Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Cała impreza odbędzie się z właściwym sobie rozmachem. Już w marcu uczniowie będą mogą kibicować swoim faworytom. Półfinały będą transmitowane na specjalnych telebimach.

Warto wspomnieć, że finały to ukoronowanie pracy w trwającym rok projekcie pod nazwą Akademia Młodego Mechanika. Ma ona na celu z jednej strony pokazać uczniom, czego w przyszłości będą oczekiwać od nich pracodawcy. Z drugiej jednak, dają pogląd na nowe technologie i innowacyjne rozwiązania przyszłości.

Uczniowie będą rywalizować w kilku kategoriach. Do najważniejszych należą mechanika samochodowa, specjalizacja mechanika samochodów elektrycznych oraz mechanika maszyn rolniczych. Grono to zasili również specjalizacja z lakiernictwa i wzornictwa.

O popularności tego wydarzenia decyduje fakt, że w ubiegłorocznych rozgrywkach wzięło udział ponad trzy tysiące dwu osobowych zespołów. Organizatorzy w 2023 spodziewają się jeszcze większej frekwencji.