Kto ostrzelał poznańskie tramwaje? MPK chciało zatuszować sprawę!

Wszystko wydarzyło się w połowie stycznia 2023 roku, jednak prawie do końca miesiąca żadna wiadomość nie przedostała się do wiadomości publicznej. Dopiero zaniepokojeni pracownicy powiadomili o tym ogólnopolskie media. Kto strzelał do tramwajów jeżdżących po Poznaniu?

Idąc za listem, który wysłali pracownicy MPK do jednej z ogólnopolskich gazet, 16 stycznia ktoś ostrzelał 3 tramwaje linii numer 9, na wysokości przystanku Łąkowa, na ulicy Strzeleckiej. Wszystko wydarzyło się między 5 a 6:30 rano, gdy większość poznaniaków jechała do pracy.

Sprawę chciano uciszyć, bo zarówno poznańska policja jak i MPK nie podało do publicznej wiadomości tych informacji. Jednak pracownicy czują się zagrożeni. Co dziwne, mimo tego, że wszystko mogło skończyć się tragicznie zarówno dla motorniczych jak i dla pasażerów, nikt nie został przesłuchany przez policję.

To nie pierwsza taka sprawa w Polsce. Pod koniec grudnia ubiegłego roku, do podobnego zdarzenia doszło w Szczecinie i Warszawie. Za tym występkiem stali uciekinierzy z zakładu poprawczego.