Nostalgiczne wspomnienia z Poznaniem w tle: Wyjątkowy wieczór w Pałacu Działyńskich

Towarzystwo Pasjonatów Poznania oraz Biblioteka Kórnicka serdecznie zapraszają na specjalny event, przepełniony wyjątkowymi wspomnieniami o poznaniakach, którzy swoim wkładem przyczynili się do kształtowania historii tego miasta. Spotkanie odbędzie się w prestiżowych wnętrzach Pałacu Działyńskich i rozpocznie się 23 października punktualnie o godzinie 19:00. Na uczestników czeka atrakcyjny program i darmowy wstęp.

Inicjatywa organizowana przez Bibliotekę Kórnicką we współpracy z Towarzystwem Miłośników Poznania cieszy się niesłabnącą popularnością już od 24 lat. W tym czasie udało się uhonorować pamięć ponad 330 osób, które zasłużyły na szczególne uznanie.

Jak podkreślają organizatorzy – „Ten wieczór to tradycja obejmująca już 24 lata, podczas której oddajemy hołd tym, którzy na swoisty sposób wpłynęli na bieżącą historię Poznania i Wielkopolski. Czujemy wdzięczność dla tych, którzy kreowali rzeczywistość naszego miasta, pielęgnowali jego tradycje i tworzyli niezwykłą atmosferę. Wśród wspominanych osób są przedstawiciele różnych profesji i grup społecznych, w tym naukowcy, profesorowie, lekarze, politycy, artyści, duchowni, rzemieślnicy, sportowcy…”