Zatrzymanie agresora na ulicach Poznania

Funkcjonariusze działający na terenie Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zareagowali na zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który bez powodu wszczynał agresję wobec przechodniów. Nieznajomy atakował osoby napotkane na swej drodze, kierując ku nim groźby karalne oraz zastosowując przemoc fizyczną. Dwóch przechodniów padło ofiarą jego brutalności.

Sprawca został odnaleziony przez służby porządkowe i umieszczony w areszcie. Pracy jednak policjantom nie brakuje, gdyż prowadzą oni obecnie poszukiwania innych potencjalnych ofiar mężczyzny.

Informacje o incydencie przekazała młodsza aspirant Marta Mróz, pracująca w biurze prasowym poznańskiej policji. Jak poinformowała media, całe zdarzenie miało miejsce w centralnej części miasta w poprzednim tygodniu. W krótkim czasie policja otrzymała kilka zgłoszeń od zaatakowanych osób.

Jedna z kobiet opowiedziała funkcjonariuszom o swoim doświadczeniu. Kiedy przechodziła przez plac Wolności, nieznajomy mężczyzna niespodziewanie zaatakował ją. Próbowano nawiązać z nią rozmowę w agresywnym tonie, a po jej braku reakcji, napastnik zaczął grozić i stosować przemoc – kopnął kobietę, a następnie uderzył ją pięścią w twarz. Poszkodowana niezwłocznie zgłosiła ten incydent, co skutkowało natychmiastowym podjęciem poszukiwań sprawcy przez policję – relacjonowała Mróz.