Nowa inwestycja w Kobylnicy: 70-metrowy tunel zapewni bezkolizyjny przejazd

Oczekiwana od dłuższego czasu inwestycja w Kobylnicy niesie za sobą wielkie optymizmy, nie tylko dla jej mieszkańców. Obiektem zainteresowania jest tunel o długości 70 metrów, który umożliwi bezpieczne i bezkolizyjne przemieszczanie się pod torami kolejowymi na trasie z Poznania Wschód do Skandawy. Inwestycja ta obejmuje również przebudowę dojazdów, co wyniesie całkowitą długość dróg do około 500 metrów.

Planowane są też dodatkowe udogodnienia, jak siedmiometrowa jezdnia, dwumetrowy chodnik oraz rowerowa ścieżka tej samej szerokości. Całość inwestycji została oszacowana na około 50 milionów złotych. Jak informowaliśmy niedawno, tunel jest już wyraźnie widoczny na terenie budowy.

Zmiany będą dotyczyć również organizacji ruchu w tym miejscu. „W związku z prowadzeniem prac budowlanych przy wiadukcie kolejowym/tunelu drogowym przy ulicy Swarzędzkiej w Kobylnicy, wykonawca projektu – firma Strabag Sp. z o.o. – zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu od dnia 04.08.2023 r.” – informują przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.