Kenya Hara przekazuje swoje dzieła do Muzeum Narodowego w Poznaniu

Wystawa, mająca miejsce w Muzeum Narodowym w Poznaniu, poświęcona twórczości Kenya Hary, zatytułowana „Make the Future Better Than Today. Japońskie projektowanie graficzne”, zbliża się do swego końca. Artysta, znany na całym świecie za swoją innowacyjność i umiejętność łączenia filozofii życia z designem, podarował muzeum wybrane elementy swojej kolekcji.

Od kwietnia tego roku, mieszkańcy Poznania i odwiedzający miasto mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z pierwszą w Polsce indywidualną wystawą japońskiego projektanta, Kenyi Hary. Sławny artysta specjalizuje się w tworzeniu plakatów, prowadzeniu kampanii reklamowych, a także tworzeniu opakowań, wystaw, książek i filmów, które harmonijnie łączą design z głębokimi przemyśleniami na temat życia.

Aleksandra Sobocińska z Muzeum Narodowego w Poznaniu podkreśla, że ekspozycja ta była wielkim triumfem. Zdobyła uznania i pozytywne recenzje zarówno od zwiedzających jak i od samego Kenya Hary, dowodząc jak znaczący wkład wniosła w kulturę i sztukę regionu.