Otwarcie Rzecznego Ogrodu EkoEdukacji w Poznaniu

Rzeczny Ogród EkoEdukacji, zlokalizowany na dolnej trasie Cybiny, przy ulicy Ostrówek w Poznaniu, został oficjalnie udostępniony publiczności w środę. Ta unikalna przestrzeń, dostępna dla każdego bez wyjątku, to miejsce, które warto odwiedzić. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego ekologicznego zakątka.

Tworząc ten ogród, nadrzędnym celem było stworzenie miejsca, które umożliwiłoby interaktywne doświadczanie różnorodnych aspektów ekosystemu poprzez różne stanowiska edukacyjne. Rzeczny Ogród EkoEdukacji jest elementem większego projektu o nazwie „Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”.

W obrębie ogrodu znajduje się mnóstwo atrakcji edukacyjnych i rekreacyjnych – od ścieżki bosych stóp, przez kuchnię błotną i tor wodny, po równoważnię i labirynt. Przyjęcie tak zróżnicowanego charakteru atrakcji ma za zadanie przyciągnąć zarówno najmłodszych, którzy dzięki temu będą mogli rozwijać swoje zmysły, jak i starszych zwiedzających, dla których będzie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat ekologii.

Oprócz stanowisk edukacyjnych, ogród oferuje również przestrzeń do organizowania warsztatów oraz miejsca do odpoczynku. Bez względu na wiek, każdy odwiedzający ma możliwość skorzystania z tych udogodnień.