Nowa trasa lotnicza z Poznania do Rzymu – Wizzair wprowadza regularne połączenia

Węgierski przewoźnik lotniczy Wizzair, który w przeszłości zdecydował się na zmniejszenie liczby swoich lotów z Poznania, ogłosił niedawno powiększenie oferty o nowe połączenie. Stolica regionu Wielkopolska będzie teraz posiadała regularne połączenia z najważniejszym portem lotniczym włoskiej stolicy, Rzym Fiumicino.

Komunikaty o nowych trasach lotniczych dla pasażerów z Poznania mają swój początek 28 października, a samoloty wyruszą na trasę do Rzymu trzykrotnie w ciągu tygodnia. Pragnąc zaproponować podróżnym jeszcze więcej możliwości wyboru, Wizzair postanowił uzupełnić istniejącą już ofertę bezpośrednich połączeń lotniczych między Poznaniem a Rzymem.

Na tej trasie operuje również irlandzka linia Ryanair, która swoje maszyny kieruje do innego rzymskiego portu lotniczego – Ciampino. Ten port jest preferowany przez tanie linie lotnicze i to właśnie tam lądują samoloty Ryanaira z Poznania. Chociaż obecnie taka podróż możliwa jest cztery razy w tygodniu, to jednak po wprowadzeniu zimowego rozkładu lotów, liczba ta ulegnie zmniejszeniu o połowę.

Według prognoz, rok ten ma szansę na przekroczenie dotychczasowych rekordów w kontekście liczby pasażerów korzystających z usług poznańskiego lotniska Ławica. Już w maju tej roku, port zanotował milion obsłużonych podróżnych, co stanowiło wynik lepszy o miesiąc od osiągniętego w 2023 roku.