Nowe mieszkania Naramowice – dzielnica sprzyjająca rekreacji

Naramowice to dzielnica Poznania położona w północnej części miasta. To miejsce stale rozwija się pod względem budownictwa mieszkaniowego. Naramowice kuszą deweloperów do inwestowania na gruntach położonych w sąsiedztwie największych w mieście terenów zielonych nad Wartą, które doceni każdy fan przyrody. Na jakie inwestycje warto zwrócić uwagę szukając nowego mieszkania w Poznaniu?

Nowe mieszkania – Naramowice i ich historia

O Naramowicach wzmiankowano już w 1366 roku. W XVIII w. była to już duża wieś z dworem i dwoma młynami, istniały tu także browar, karczma i kuźnia. Po II wojnie światowej Naramowice rozwijały się przede wszystkim w zakresie rolno-przemysłowym, funkcjonowało tu duże gospodarstwo ogrodnicze. Obszar Naramowic w latach 1954-1990 należał do dzielnicy Stare Miasto. W 2010 r. w Poznaniu przeprowadzono reformę funkcjonalną jednostek pomocniczych i w styczniu 2011 roku połączono osiedla administracyjne: Naramowice i Wilczy Młyn w jedną dzielnicę Naramowice oraz przyłączono do niego tereny nieprzydzielone do żadnych jednostek.

Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań – dobra lokalizacja

Poznań, jak każde miasto posiada regiony, które są droższe lub tańsze od pozostałych, co oznacza, że ceny mieszkań są tu dość zróżnicowane. Jednak przy wyborze lokalu istotna jest nie tylko jego cena. Bardzo ważne są również takie kwestie jak lokalizacja i okolica inwestycji.

W Naramowicach znajdują się siedziby licznych firm, sklepy, hipermarkety, restauracje oraz placówki edukacyjne, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi. Wszystko, co potrzebne do życia, znaleźć tu można w „zasięgu ręki”. Co ważne, obecnie Miasto Poznań inwestuje w to miejsce najwięcej środków. Naramowice bardzo zmieniły się w ostatnich latach, zwłaszcza pod względem dostępności do komunikacji miejskiej. Dzielnica ta przez długi czas była niedoceniana, ale teraz śmiało można stwierdzić, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji do zamieszkania przez młodych, kształcących się ludzi, rodziny z dziećmi czy też seniorów. W okolicy znajdują się liczne tereny zielone, przez co odnaleźć tutaj można spokój i harmonię, będąc jednocześnie blisko centrum miasta.

Tereny zielone sprzyjające rekreacji

Jak już mowa o terenach zielonych w tej części miasta, to nie można nie wspomnieć o urokliwych i spokojnych zakątkach Naramowic, które doceniają osoby szukające odrobiny relaksu po długim dniu pracy. Dostępność miejsc sprzyjających rekreacji, rodzinnym spacerom czy po prostu wyciszeniu się należy do kluczowych czynników decydujących o zakupie nowego M.

Jednym z takich miejsc jest z pewnością rezerwat przyrody Żurawiniec, położony w północnej części Poznania, w niewielkim lasku przy ul. Jasna Rola, w sąsiedztwie Osiedla Żurawiniec. Rezerwat został utworzony w 1959 r. z inicjatywy Heleny Szafran w celu ochrony zespołu roślinności torfowiska przejściowego. Obecnie jest popularnym miejscem spacerów i zajmuje powierzchnię około 1,67 ha. Na jego terenie występowały m.in. rosiczka okrągłolistna, żurawina błotna, gwiazdnica bagienna, bobrek trójlistkowy, turzyca dzióbkowata, turzyca ciborowata, turzyca sztywna oraz mchy torfowe i inne rośliny objęte ochroną gatunkową. 30 listopada 2015 roku zakończono prace nad systemem doprowadzającym wodę do rezerwatu. W celu odbudowy pierwotnej roślinności i torfowiska konieczne było podniesienie poziomu wód gruntowych. Rewitalizacja została przeprowadzona z inicjatywy Zakładu Lasów Poznańskich, a poprzedziły ją dwuletnie badania pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Wydziału Biologii.

Nowe mieszkania Poznań – jakie udogodnienia znajdują się w Naramowicach?

Inwestycją, na którą warto zwrócić uwagę jest Murapol Zielony Żurawiniec, zlokalizowana przy ul. Sielawy w dzielnicy Naramowice, w pobliżu rezerwatu przyrody Żurawiniec i w sąsiedztwie zielonych terenów nad Wartą.

Trzeba przyznać, że na lokale w tej okolicy chętnych nie brakuje, ciągle powstają tu nowe inwestycje deweloperskie. Zdecydowanie można tu odpocząć od tłumów i zażyć relaksu na terenach, które wciąż jeszcze opierają się miejskiej ingerencji. Nadwarciańskie łąki to doskonały kierunek na wyciszający spacer z psem, piknik, uprawianie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych na świeżym powietrzu czy zabawę z dziećmi. Po długim lockdownie, spowodowanym epidemią koronawirusa, na nowo doceniliśmy bliskość i znaczenie natury w naszym życiu. Wiele osób ucieka z centrów miast, by osiedlić się w bardziej spokojnych miejscach, takie jak to. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Deweloper oferuje w ramach tego przedsięwzięcia komfortowe mieszkania zaprojektowane w kameralnych, 5-piętrowych budynkach. Dostępne w ramach inwestycji innowacyjne rozwiązania, takie jak pakiet antysmogowy i smart home, podnoszą codzienną wygodę i bezpieczeństwo lokatorów. Nie można nie wspomnieć o innych eko udogodnieniach, które wprowadzono w tej inwestycji. Na terenie osiedla zaprojektowano małą architekturę oraz zielone nasadzenia, a dla fanów jednośladów zaplanowano postawienie stojaków rowerowych. Ekologiczny charakter inwestycji podkreśli też stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych

W promieniu kilkuset metrów od osiedla działają sklepy i punkty handlowe, a dojazd do centrum handlowego Plaza z kinem Cinema City zajmuje około 10 minut. Bliskość żłobków, szkół i przedszkoli jest atutem dla wielu osób planujących nabyć nowe mieszkania. Naramowice to doskonałe miejsce dla rodzin, ponieważ osiedlając się tu, nie trzeba się martwić o czasochłonne poranne odwożenie dzieci – wszystko jest na miejscu. Lokalizacja w bliskości dużych węzłów komunikacyjnych i dogodny dojazd do śródmieścia sprawiają, że centrum Poznania znajduje się na wyciągnięcie ręki.