Nowe ograniczenia w sprzedaży alkoholu na osiedlu Wilda w Poznaniu

Według informacji udzielonych przez Radę Osiedla Wilda, Rada Miasta Poznania podjęła decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w sprzedaży alkoholu na terenie osiedla Wilda. Głosowanie zakończyło się stosunkiem 30 głosów „za” i jednym „przeciw”. To oznacza, że od godziny 22:00 do 6:00 rano zakazany będzie zakup alkoholu na tym obszarze.

Podobna sytuacja miała miejsce na poznańskim Łazarzu na początku czerwca. Lokalni mieszkańcy skarżyli się na nocny hałas generowany przez nietrzeźwe osoby. W reakcji na to, władze tej dzielnicy także zdecydowały się na wprowadzenie ograniczeń sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00.

Motywacją do podjęcia analogicznej decyzji na Wildzie były podobne problemy z niepokojem i hałasem nocnym wywołanym przez osoby pod wpływem alkoholu. Rezydenci tej dzielnicy zgłaszali liczne przypadki burd i hałasowania w nocy.

Rada Miasta Poznania podjęła decyzję, że nowe restrykcje wejdą w życie za dwa tygodnie. Oznacza to, że mieszkańcy Wildy będą mogli kupić alkohol po godzinie 22:00 jedynie w lokalnych kawiarniach, barach i restauracjach. Zakaz obejmie też stacje benzynowe, które nie będą mogły sprzedawać alkoholu po 22:00.