Nowoczesna hala sportowa dla Akademii Judo Poznań planowana na maj przyszłego roku

Planowane jest wzniesienie nowego obiektu sportowego przy Zespole Szkół nr 8 w Poznaniu, który swój początek ma mieć w maju przyszłego roku. Głównymi użytkownikami tego miejsca mają być młodzi atleci z Akademii Judo Poznań.

Dotychczasowy lokal klubu, znajdujący się przy ulicy Taborowej, musi zostać opuszczony, ponieważ miasto zamierza zbudować tam pływalnię. Przewidywane koszty budowy nowej hali wynoszą 10 milionów złotych.

Potwierdzony udział w finansowaniu projektu zgłosiło już gmina Poznań oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Resztę kwoty, brakujące 2 miliony złotych, zadeklarował do przekazania samorząd województwa wielkopolskiego.

– Nie istnieje inny obiekt na terenie naszego kraju, który byłby równie nowocześnie wyposażony i dostosowany do potrzeb judoków. W środku znajdzie się pełne zaplecze do odnowy biologicznej, biura, pomieszczenia socjalne, siłownia oraz mata o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Będziemy mogli gościć zespoły zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Nie możemy doczekać się momentu, kiedy wejdziemy do nowego obiektu – mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Akademii Judo Poznań.

Prezes dodaje również, że nowa hala może pełnić funkcję miejsca spotkań reprezentacji Polski. Jej przestrzeń będzie także wykorzystywana przez uczniów szkoły przy ulicy Jarochowskiego na Łazarzu w Poznaniu.