Otwarcie popularnego aquaparku w Termach Maltańskich po czterodniowej przerwie

Po czterodniowym zamknięciu, jutro nastąpi ponowne uruchomienie aquaparku w Termach Maltańskich w Poznaniu. Przerwa była konsekwencją incydentu, który miał miejsce w niedzielę, kiedy to doszło do odpadnięcia części podwieszanego sufitu nad basenem z falą. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, fragment sufitu nie wpadł do wody i nikt nie ucierpiał.

W związku z zaistniałym incydentem, kompleks basenowy został natychmiast zamknięty na czas przeprowadzenia kontroli pozostałych elementów sufitu. Działania te zakończyły się instalacją dodatkowych zabezpieczeń dla tych struktur, co umożliwiło decyzję o ponownym otwarciu obiektu dla odwiedzających. „Zadbaliśmy o pełne zabezpieczenie” – zapewnia prezes Term Maltańskich, Jerzy Krężlewski.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa, wszędzie zamontowano linki podporowe, które mają zapobiec powtórzeniu incydentu. Mimo zaistniałej sytuacji zarząd liczy na szybkie wyjaśnienie przyczyn odpadnięcia fragmentu sufitu. Prezes Krężlewski wyjaśnia, że według wstępnej oceny, rdza nie była przyczyną zdarzenia.

Aquapark to najpopularniejsza strefa w Termach Maltańskich. Czterodniowe zamknięcie przyniosło straty finansowe, ze względu na brak możliwości korzystania z tej strefy przez klientów. „Będziemy rozmawiać z wykonawcą o rekompensacie za te straty”- dodaje prezes Krężlewski.