Nowoczesne rozwiązania w parkowaniu dla mieszkańców Poznania

Zmiany w systemie parkowania na terenie Poznania będą wprowadzone w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a ich celem jest ułatwienie korzystania z miejskich miejsc parkingowych. Kierowcy mogą spodziewać się wprowadzenia elektronicznej kontroli parkowania, nowoczesnych parkomatów oraz otrzymywania mandatów drogą pocztową. Wprowadzenie biletów elektronicznych zastępujących tradycyjne bilety papierowe sprawi, że nie będzie konieczności drukowania i umieszczania ich za przednią szybą pojazdu.

W ramach modernizacji systemu parkowania planowane jest wymienienie 200 parkomatów zlokalizowanych w centrum miasta oraz na Jeżycach. Kierowcy będą musieli podawać numer rejestracyjny swojego samochodu przy każdym korzystaniu z tych urządzeń. Dodatkowo, płatności za korzystanie z 80 z nich będzie można dokonać wyłącznie kartą płatniczą.

Nowe parkomaty umożliwią kierowcom otrzymywanie biletów w formie elektronicznej. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, użytkownik będzie mógł otrzymać bilet na swój adres e-mail lub jako kod QR. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie konieczne drukowanie papierowego biletu ani umieszczanie go za przednią szybą auta. Nowoczesne technologie zastosowane w parkowaniu mają na celu ułatwienie i usprawnienie korzystania z miejskich miejsc parkingowych dla poznańskich kierowców.