Nowoczesny kiosk profilaktyczny w siedzibie wielkopolskiego NFZ – zdrowie na wyciągnięcie ręki

Wielkopolski Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Grunwaldzkiej, uruchomił nowy kiosk profilaktyczny. To innowacyjna kabina, która umożliwia samodzielne przeprowadzenie pomiarów zdrowotnych lub z pomocą pracownika funduszu.

W środku kabiny znajduje się waga oraz urządzenie do mierzenia wzrostu. Na podstawie tych danych, kiosk jest w stanie obliczyć wskaźnik BMI (Body Mass Index) oraz przeprowadzić analizę składu ciała pacjenta.

Kobiety, które już miały okazję skorzystać z kiosku, są nim zachwycone. Wyrażają swoje zadowolenie twierdząc „Przyszłyśmy załatwiać tutaj sprawy i przy okazji skorzystałyśmy. Mówię: zobaczę, jakie mam te parametry. Wszystko wyszło dobrze. W środku jest waga, co mnie ucieszyło. Mierzy saturację i ciśnienie. Nawet ciśnienie mam super. Fajny, jest fajny, podoba mi się”.

Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy wielkopolskiego NFZ, wyjaśnia, że można zaplanować wizytę w kiosku profilaktycznym poprzez ich stronę internetową. Jeśli natomiast nie mamy rezerwacji, wystarczy przyjść bezpośrednio do siedziby, wziąć numer i skorzystać z pomocy doradcy, który wskaże, jak korzystać z urządzenia.

Rzecznik NFZ podkreśla też, iż po przeprowadzeniu badania otrzymamy szczegółowe zalecenia dotyczące poprawy naszego zdrowia – czy to poprzez kondycję fizyczną czy utrzymanie odpowiedniej wagi. W tym celu dostępny jest również portal diety NFZ, na którym można ułożyć indywidualne jadłospisy dla siebie i całej rodziny, z uwzględnieniem listy niezbędnych produktów spożywczych.

Korzystanie z kiosku profilaktycznego jest całkowicie bezpłatne. Urządzenie jest dostępne dla wszystkich mieszkańców podczas godzin otwarcia oddziału.