Rozpoczyna się remont zadaszenia na dworcu Junikowo w Poznaniu: co zmieni się dla pasażerów?

W najbliższą sobotę na dworcu Junikowo w Poznaniu rozpoczną się prace remontowe związane ze zmodernizowaniem zadaszenia nad peronami tramwajowymi i autobusowymi. W związku z tym, komunikacja miejska zostanie przeorganizowana na czas trwania prac.

Dworzec Junikowo jest już czynny od ponad dekady. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta Poznania, początkowy etap prac obejmie rozebranie istniejącego pokrycia dachowego, podsufitki oraz obudowy ścian bocznych. W następnej kolejności, wykonawca potrzebny będzie do przeprowadzenia konserwacji stalowej konstrukcji, a po jej ukończeniu rozpoczęcie zakładania nowego dachu wraz z systemem odwadniającym, montażem instalacji i oświetleniem LED. Projekt przewiduje także montaż paneli żaluzjowych, które mają służyć jako zielona ściana oraz transparentne osłony mające chronić podróżujących przed wiatrem.

W czasie trwania prac zostaną uwzględnione również wiaty rowerowe. Okres zamknięcia trasy planowany jest na regenerację przestarzałych i wymagających naprawy napędów elektrycznych zwrotnic znajdujących się na terenie pętli.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że prace remontowe będą trwały przez okres 6 miesięcy. Po ich zakończeniu, perony przyjazdowe i odjazdowe na pętli Junikowo pozostaną w dotychczasowej lokalizacji.