Nowy autobus na ulicach poznania. To eCitaro G – z napędem elektrycznym!

Pasażerowie którzy codziennie podróżują komunikacją miejską, mogą się nieco zdziwić, widząc nietypowy autobus, jaki od początku ubiegłego tygodnia jeździ po ulicach Poznania. Wszystko w ramach testów autobusów z napędem elektrycznym.

W oficjalnych mediach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podaje, że autobus elektryczny eCitaro G może zabrać jednocześnie aż 117 osób, w tym 46 na miejscach siedzących. CO ważne, nie jest wyposażony w pantograf a ładowny przez wtyczkę plug-in. Urzędnicy podkreślają również, że to autobus pełnobateryjny. Producenci, zachwalając swój produkt dodają, że w pojeździe zostały zastosowane sporych rozmiarów baterie, które gwarantują zasięg jazdy porównywalny do jego spalinowego odpowiednika.

Nietypowymi autobusami będzie można jeździć po Poznaniu jeszcze do 8 maja. Po tym czasie kończą się testy. Urząd Miasta zapytany o kontynuowanie tej elektrycznej podróży odpowiada, że to będzie wpisane w przyszłość miasta, jednak obecnie nie ma na to funduszy w budżecie Poznania.