Nowy parking i uporządkowanie terenu na skrzyżowaniu ulic Górczyńskiej i Jarochowskiego w Poznaniu

W Poznaniu, na przecięciu ulic Górczyńskiej i Jarochowskiego, zaplanowano budowę nowego parkingu. Inwestycja ta ma na celu zagospodarowanie terenu, który do tej pory był nieuporządkowany. W ramach zatwierdzonego niedawno projektu, powstanie 34 miejsca parkingowe, w tym dwie przestrzenie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace budowlane mają potrwać 90 dni i obejmują nie tylko tworzenie miejsc parkingowych, ale także budowę chodników oraz montaż oświetlenia.

Obecne niezagospodarowane klepisko zostanie zamienione na nawierzchnię z kostki brukowej, która ma za zadanie przepuszczać wodę. Dostęp do parkingu będzie możliwy od strony ulicy Jarochowskiego. Plany budowlane przewidują również utworzenie szerokich chodników wzdłuż ulic Górczyńskiej i Jarochowskiego aż do ulicy Kosynierskiej. Taki układ drogowy znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników pieszych. Dodatkowo dla osób niewidomych lub słabowidzących przy przejściu przez ulice Górczyńską zostaną zamontowane specjalne maty fakturowe.

W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie montaż nowego oświetlenia oraz wykonany kanał technologiczny. Projekt będzie dopełniony przez stworzenie pasów zieleni, co obejmuje zasadzenie czterech platanów, 321 krzewów ligustra pospolitego i stu róż gebruder grim.