Odwołano koncert Zenona Martyniuka i zespołu Akcent w Poznaniu. Nie wszyscy są zadowoleni!

Zenon Martyniuk wraz z zespołem Akcent miał wystąpić w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie to było pod hasłem „Zakończenie karnawału z Zenonem Martyniukiem i zespołem Akcent”. Impreza jednak nie dojdzie do skutku.

Kiedy w oficjalnych mediach podano informację o tym, że w auli UAM w Poznaniu wystąpi gwiazda disco polo, Zenon Martyniuk, posypała się lawina krytyki. Protestowali zarówno artyści teatralni jak i muzycy z Filharmonii Poznańskiej. Nie podobało się to również zwykłym mieszkańcom, którzy muzykę disco polo kojarzą z bardzo niskim poziomem rozrywki.

Innego zdania byli radni z ramienia partii rządzącej, którzy na wieść o tym, że koncert się nie odbędzie, zaczęli wytykać auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, niechlubne momenty z przeszłości. Odbyło się to zarówno na antenie lokalnego radia jak i w mediach społecznościowych.

Rzeczniczka prasowa wspomnianej uczelni wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie podpisano żadnej umowy dotyczącej wynajmu auli na wspomniany koncert.