Zapamiętaj nazwisko Michał Gurgul – będzie o nim głośno. Póki co może być jednym z najmłodszych debiutantów w PKO Ekstraklasie!

Michał Gurgul jest szesnastoletnim, obiecującym piłkarzem. Jego zdolności zostały na tyle nagrodzone, że przeskoczył dwa szczeble w sportowej lidze i wiele wskazuje na to, że wiosną zadebiutuje w barwach Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie!

Widać, że zima 2022/2023 była dla tego stopera przełomowa. W jesiennych rozgrywkach nie pokazał wiele, zbierając w sumie 14 występów w Centralnej Lidze Juniorów. Nikt nawet nie pomyślał, aby wymienić go wśród wybitnych piłkarzy tej ligi. Jednak gdy przyszły przerwy między rundami, okazało się, że Michał Gurgul prezentuje najlepszą formę w sparingowym meczu z Hansą Rostock. Bezpośrednio po tym, Gurgul został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Co ciekawe, Michał Gurgul pominął szczeble, które zwykle pokonują młodzi piłkarze. Chodzi o pierwszo i drugo ligowe rezerwy Lecha Poznań. Został on bezpośrednio zgłoszony do gry w pierwszym składzie. Póki co, trenuje z najlepszymi z Lecha Poznań, grającymi w pierwszym składzie. O tym, czy zagra w pierwszych meczach rudny wiosennej przekonamy się niebawem.