Ogłoszono zwycięzców w głosowaniu na Poznański Budżet Obywatelski 2023!

30 listopada 2022 roku wszyscy mogli poznać wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Aż 31 projektów będzie miało szansę na realizację i jednoczesne wzbogacenie jakości życia mieszkańców. Na co można liczyć?

W tej edycji, na budżet obywatelski zagłosowało ponad 73 tysiące mieszkańców, co daje całkiem niezły wynik, patrząc na ubiegłe lata. Wśród mieszkańców świadomość, że mogą coś zrobić, nieustannie wzrasta. Rekordowa jest za to ilość funduszy przeznaczonych na to przedsięwzięcie, bo aż 25 milionów złotych.

Najwięcej głosów zdobył projekt “Trener osiedlowy, trener senioralny, trener przedszkolaka”. W efekcie każdy będzie mógł skorzystać z pomocy trenera i animatora w ramach bezpłatnych, otwartych zajęć.

Patrząc pod kątem przestrzeni miejskiej, na uwagę zasługuje projekt polegający na nasadzeniu zieleni i wygospodarowaniu przestrzeni przyjaznej mieszkańcom Poznania. Mieszkańcy chętnie również głosowali na projekty związane z przedsięwzięciami sportowo- rekreacyjnymi, takimi jak rewitalizacja zieleni i wspomaganie środowiska.