Ogromny sukces młodych zawodników w Pucharze Tymbarku – finały wojewódzkie

Puchar Tymbarku to najważniejsze i największe dziecięce rozgrywki piłkarskie na terenie Europy. Po zakończeniu etapu powiatowego, przyszła pora na podsumowanie finałów wojewódzkich. Wkrótce odbędzie się ostatni z nich, który zostanie zorganizowany w Świdnicy, w województwie dolnośląskim. Finał województwa Wielkopolskiego miał miejsce między 17 a 19 maja, na obiektach sportowych Starych Oborzysk.

W finałowych zmaganiach województwa Wielkopolskiego młodzi piłkarze i piłkarki rywalizowali na obiekcie sportowym znajdującym się przy ulicy Szkolnej 1 w Starych Oborzyskach. W kategorii wiekowej, obejmującej najstarszych uczestników, do ogólnopolskiego etapu turnieju awans zdobyła Szkoła Podstawowa nr 7 z Leszna. Zespół ten zwyciężył w decydującym meczu, pokonując SMS AP Reissa Ślesin wynikiem 5:2. Nie można pominąć faktu, iż przez całe rozgrywki drużyna ta strzeliła aż 39 bramek.

W kategorii dziewcząt, najbardziej utalentowane zawodniczki okazały się reprezentować Szkołę Podstawową nr 8 z Krotoszyna. W meczu finałowym bez trudu pokonały one drużynę SP3 Piła, zwyciężając 6:1. Dzięki temu znalazły się na szczeblu ogólnopolskim, gdzie będą kontynuować swoją rywalizację o tytuł mistrza Pucharu Tymbarku.