Wyjątkowa podróż rowerem po Wielkopolsce z czworonożnym przyjacielem

W niedzielne, 11 czerwca, popołudnie Jacek Borowski, mieszkaniec Śremu, wraz ze swoim psim kompanem Diego rozpoczął niezwykłą wyprawę rowerową po malowniczych miejscach Wielkopolski. Punkt startowy ekscytującej podróży został wyznaczony w rejonie Mostu Biskupa Jordana na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Przez kolejnych siedem dni, kolarze mają zamiar przejechać niemal 300 kilometrów specjalnie przygotowanym elektrycznym rowerem.

Plan wyprawy obejmuje odwiedzenie kilku urokliwych pałaców związanych z historią regionu oraz postacią Adama Mickiewicza. Właśnie dzięki temu podróżnicy dotrą do Soplicowa, czyli Cichowa, gdzie znajduje się pałac będący inspiracją dla „Pana Tadeusza”. Poza tym, na liście miejsc do odwiedzenia znajdują się m.in. Święta Góra w Gostyniu oraz Racot. Jackowi Borowskiemu i jego towarzyszowi podróżnym będzie można towarzyszyć za pośrednictwem internetu, gdzie będą publikowane zdjęcia i informacje na bieżąco.

Już na samym początku swojej przygody, Jacek Borowski zdradził, że wybór miejsca startu, w okolicy Mostu Biskupa Jordana łączącego Ostrow Tumski ze Śródką w Poznaniu, nie był przypadkowy. Po krótkim czasie od rozpoczęcia podróży nasze dwuosobowe (a raczej trzyosobowe) grono podróżników udało się w stronę pierwszego celu na mapie swojej wyprawy – Dziekanowic.