Panel o sztucznej inteligencji w kontekście tworzenia książek i spotkanie na temat biografii Romana Wilhelmiego w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Poznańska Biblioteka Raczyńskich stanie się miejscem dyskusji dotyczącej roli sztucznej inteligencji w świecie literatury. Pierwsze spojrzenie na tę tematykę zaplanowano na godzinę 17:00. Katarzyna Wojtaszak, organizatorka wydarzenia, podkreśla jednak, że właśnie dwie godziny po tym panelu nastąpi rozpoczęcie kolejnego punktu programu – spotkania poświęconego najświeższej biografii znanego aktora, Romana Wilhelmiego.

W ramach tego spotkania, która odbywa się pod nazwą „Anioł i twardziel”, wystąpi Magda Jaros – autorka nowej biografii Romana Wilhelmiego. Wilhelmiego jest postacią dobrze znaną mieszkańcom Poznania – aktorem o niebywałej charyzmie, imponującym głosie, ale również znanym ze swego trudnego charakteru. Magda Jaros podzieli się doświadczeniami zdobytymi podczas pisania tej biografii. Warto dodać, że Jaros jest także autorką biografii innego znakomitego aktora – Franciszka Pieczki. Ta pozycja zajęła czwarte miejsce w lokalnym rankingu „Co czyta Poznań”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00, w dniu 7 czerwca.

Sobotni poranek będzie idealnym momentem do zwiedzania Biblioteki Raczyńskich. Głównym punktem tej wycieczki będzie postać Konstancji Raczyńskiej, żony Edwarda i współzałożycielki biblioteki w Poznaniu. Więcej informacji na ten temat pojawi się w jutrzejszych materiałach kulturalnych.