Park Kulturowy Poznania z nowymi atrakcjami

Od 2018 roku najcenniejsze obszary Poznania objęte zostały ochroną konserwatorską, której celem jest uporządkowanie reklam, szyldów, witryn i ogródków gastronomicznych. W ramach projektu miasto Poznań postanowiło wprowadzić kilka historycznych atrakcji tj. pieczenie pyry, czy warsztaty tematyczne.

Uchwała o Parku Kulturowym

Uchwała o Parku Kulturowym obejmuje teren 40 ha Starego Miasta, w której skład wchodzą: ul Solna, ul. Wolnica, Ul. Małe Garbary, pl. Bernardyński, ul. Podgórna oraz al. Marcinkowskiego. Park Kulturowy ma za zadanie uporządkować wygląd miasta. Specjalne atrakcje, w jakich będziemy mogli uczestniczyć w Parku Kulturowym, dostają dofinansowania od projektu miejskiego „Poprawa jakości przestrzeni publicznej poprzez działania integrujące lokalną społeczność oraz działania edukacyjne promujące ideę Parku Kulturowego Stare Miasto w Poznaniu”.

Jakie atrakcje na nas czekają w najbliższym czasie?

Od 14 listopada stanęła wystawa „Twarze Kamienicy” przygotowana w pełni przez mieszkańców kamienicy pomiędzy Alejami Marcinkowskiego a ulicą Kozią. Wystawa obejmuje zdjęcia i historię osób niegdyś mieszkających w tym wieku z ostatnich 100 lat.

21 listopada o godz. 12 i 14 odbędą się warsztaty z pieczenia pyry w Muzeum Pyry. Uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć także udział w konkursie wiedzy o Poznaniu. Po zakończonym kursie wszyscy otrzymają upominki. W Muzeum odbędzie się także lekcja historii „Fach zaklęty w ulicach”.

Miasto zaplanowało także na czwartek 25 listopada i sobotę 27 listopada warsztaty, odnoszące się do Parku Kulturowego. W trakcie warsztatów odbędą się rozmowy dotyczące właściwej ekspozycji reklam. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosi się o wcześniejszy kontakt z manufakturą obrazów.

Stowarzyszenie MiastoHolizm zaplanowało warsztaty pt. „Inspiruje nas dziedzictwo”. W jego ramach odbędzie się reportaż najważniejszych zabytków Poznania, wycieczki po Starym Mieście i jasełka zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej. Atrakcje te skierowano głównie dla najmłodszych mieszkańców miasta.