Rusza Betlejem Poznańskie

Po rocznej przerwie do Poznania wraca jarmark bożonarodzeniowy. W tym roku Betlejem Poznańskie stanie w kilku lokalizacjach. Podziwiać będziemy mogli je nie tylko na placu Wolności, ale także przy Arenie, w City Parku oraz na zmodernizowanym rynku Łazarskim. Niestety miasto musiało zrezygnować z jarmarku na Starym Rynku, na którym ruszyły prace remontowe nawierzchni. Jarmark bożonarodzeniowy rusza 20 listopada o godzinie 17 i potrwa do ostatniego dnia świąt, czyli 26 grudnia.

Jak będzie wyglądał jarmark?

W Poznańskim Betlejem będzie można zakupić składniki na wieczór wigilijny. Szerokodostępne będą pierniki, barszcze z uszkami, czy kapusta z grzybami. Miasto Wałbrzych nie zapomina także w okresie świątecznym o potrzebujących. Zorganizowane zostały akcje charytatywne, na których wspierać będzie można Hospicjum Palium i Fundację Bread of Life.

Otwarcie jarmarku na rynku Łazarskim odbędzie się jednak dopiero 4 grudnia. Postanowiono połączyć je z uroczystym otwarciem samego rynku. W weekend po otwarciu odbędzie się szereg atrakcji tj. koncerty, gra miejska, warsztaty i animacje.

Po rocznej przewie, odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej, w którym będziemy mogli uczestniczyć od 10 do 12 grudnia.

Iluminacje świetlne w mieście

W tym roku Miasto Poznań postawiło na ozdoby świetlne nawiązujące do poznańskich legend. Na placu Wolności stanie diament z muchą, nawiązujący do wcześniejszej nazwy placu – Musza Góra. Swoje miejsce znajdą także legendy o koziołkach i rogalach Świętomarcińskich oraz i krawcu i królu kruków.

Iluminacje przystroją także ulicę Paderewskiego i plac Mickiewicza.